1.kolo Slovenského pohára Jipast “B kategória”

15 máj

Sobota 13.5.2023 bola pre naše najlepšie gymmastky súťažná. V Banskej Bystrici sa predstavili na 1.kole Slovenského pohára Jipast “B kategórie”. Medzi najmladšími žiačkami sme mali 9 gymnastiek, pre ktoré toto bola ich prvá súťaž na takejto úrovni. Júlia Mečiarová získala pre náš klub zlatú medailu Medzi najmladšími žiačkami sme mali 9 gymnastiek, pre ktoré toto bola ich prvá súťaž na takejto úrovni., obsadila 1.miesto v celkovej súťaži, zároveň získala najvyššiu známku za cvičenie na kladine a akrobacii v tejto kategórii. Na celkovom 4.mieste skončila Lucia Karvašová, pričom jej preskok bol ohodnotený najvyššou známkou tejto súťaže. Lea Arendášová skončila na 6.mieste, 7. Nela Šaláteková, 8. Lea Radosová, 10. Lara Priehodová z celkového počtu 33 detí z celého Slovenska. Svoje zostavy predviedli aj Tiana Kmeťková, Linda Majdáková a Dorota Gotthardová. Najmladšie gymnastky trénujú pod vedením trénerky Bibiany Bohňovej a asistentiek Amálii Bohňovej, Kristíny Drabantovej a Vanesy Neuročnej.

V kategórii mladších žiačiek sme mali tri dievčatá. Najlepšie sa umiestnila Ellia Nováková na 5. mieste. Jej známka na preskoku bola najlepšia spomedzi 30. pretekárok a za cvičenie na akrobacii získala druhú najlepšiu známku.Júlia Zimániová skončila 7. a Anabela Sekerešová 10., pričom na preskoku mala druhú najvyššiu známku.Mladším žiačkám sa venuje trénerka Dagmara Stmenská.

Zastúpenie sme mali aj v súťaži junioriek, kde na 6.mieste skončila Diana Lugárová a 7. je Soňa Bellová. Naše najstaršie pretekárky trénujú pod vedením trénerky Magdalény Prágerovej. Počas pretekov sme mali zastúpenie aj medzi rozhodkyniami. Na bradlách rozhodovala Dagmara Stmenská, na preskoku Amália Bohňová a na kladine Kristína Drabantová. Našim gymnastkám, trénerkám a rozhodkyniam ďakujeme za krásnu reprezentáciu klubu.

Naše poďakovanie patrí aj rodičom pretekáriek.